Ekspert Podatkowy (VAT Compliance) w Zespole One Compliance [Poland]

W Zespole One Compliance gwarantujemy współpracę z działami podatkowymi i finansowymi różnorodnych firm krajowych i międzynarodowych w różnych sektorach (automotive, usługi finansowe, nieruchomości, energia, technologie, media i telekomunikacja, etc.) oraz z globalną siecią spółek stowarzyszonych EY. Możliwe są również pośrednictwo na linii przedsiębiorstwo - urzędy skarbowe w zakresie kontroli podatkowych, skarbowych i czynności sprawdzających, oraz współpraca z audytorami podczas badania sprawozdań finansowych i audytów wewnętrznych. Łączymy kompetencje analityczne z umiejętnością interpretacji skomplikowanych zagadnień księgowych oraz podatkowych.

Twój zakres obowiązków:

  • przeprowadzanie procesu wdrożenia nowego klienta:
  • ustawienie kodów VAT w systemie ERP,
  • koordynacja prac związanych z ustawieniem nowego procesu podatkowego (przejęcie przez EY, ustawienie procesu – źródła danych - nasz ERP/ ERP klienta),
  • weryfikacja ustalonego zakresu vs rzeczywiste potrzeby klienta,
  • zidentyfikowanie tematów wrażliwych i zaadresowanie ich w bieżących pracach (bieżąca weryfikacja podatkowa),
  • nadzór nad przygotowaniem procedury dla zespołu,
  • organizacja prac związanych z projektami prowadzonymi dla klienta, w tym analiza aspektów podatkowych poszczególnych transakcji; finalizacja sprawozdawczości podatkowej, m.in. deklaracje VAT, raporty zarządcze, sprawozdawczość do NBP i GUS, itp.,
  • bieżąca komunikacja z klientami w celu efektywnej realizacji usług rozliczeń podatkowych,
  • bieżąca komunikacja z organami podatkowymi.

Nasze wymagania:

  • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie sprawozdawczości podatkowej (sporządzanie deklaracji VAT w oparciu o polskie regulacje prawa podatkowego),
  • doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego,
  • teoretyczna i praktyczna znajomość zagadnień podatkowych,
  • wyższe wykształcenie (preferowane w zakresie finansów, ekonomii, itp.),
  • bardzo dobra znajomość obsługi MS Office (w szczególności MS Excel),
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego,
  • dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie).

Oferujemy:

  • pracę w multidyscyplinarnym zespole zajmującym się kompleksową obsługą klientów w zakresie sprawozdawczości podatkowej,
  • możliwość korzystania z najnowszych technologii w codziennej pracy,
  • szkolenia, kursy i programy rozwojowe, które przygotują Cię na przyszłość technologicznie i biznesowo,
  • możliwość poszerzania horyzontów poprzez zdobywanie różnorodnych doświadczeń na urozmaiconych projektach i współpracę z osobami posiadającymi szerokie doświadczenie,
  • zrównoważony rozwój kariery – work-life balance,
  • efekt Twoich działań widoczny i ważny w zespołach, w których pracujesz, klientach, biznesach i społecznościach - Razem budujemy lepiej działający świat.

A także:

  • wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobyciu uznanych kwalifikacji i certyfikatów,
  • Academy for Business - dostęp do ponad 3000 szkoleń online,
  • Go Fluent – platforma, która oferuje kursy językowe na wybranym przez Ciebie poziomie,
  • EY Badges – unikalny program certyfikowania kompetencji przyszłości,
  • Career Counselor – dedykowany, doświadczony doradca, który wspiera rozwój Twojej kariery w EY,
  • program benefitów EY Care&Wellness: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, masaże, bilety, karty sportowe,
  • cykliczne spotkania zespołowe i wyjazdy integracyjne,
  • prezenty i niespodzianki świąteczne,
  • na start: Welcome pack oraz służbowy laptop i telefon.

Etapy rekrutacji:

  • Aplikuj. Jeśli robisz to po raz pierwszy, załóż profil i dodaj CV.
  • Porozmawiajmy. Czeka Cię rozmowa z rekruterem i osobą z przyszłego zespołu.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 300 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 5000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki” - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku. W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2021 aż o 60% i zrealizowaliśmy cel ujemnej emisji dwutlenku węgla w skali całej organizacji.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.

Post a Comment

Previous Post Next Post

Sponsored Ads

نموذج الاتصال